פארגו של האחים כהן, נושאת את שמו של הסרט פארגו הבלתי נשכח שלהם מאמצע שנות ה – 90, אבל אינה חידוש לו. ניתן לומר שהיא יותר הומאז', שכן היא בעיקר מתכתבת איתו בכל הקשור לנושאים, לפרצי האלימות ולאופן שבו מוגשים כל אלה יחד על המסך. לפי כתוביות הפתיחה מובהר כי מדובר בסיפור אמיתי, וזה תמיד עושה לי את זה, אבל זה שקר. סתם פרובוקציה מוכרת של האחים כהן. כי הכל מופרך מדי בכדי להיות אמיתי. כן ניתן לומר שהשקר הזה לקוח אולי מהרעיון שהמציאות עולה על כל דימיון.

הסדרה הזו עשויה מהחומרים שנוגעים לכל אחד מאיתנו, כי היא חפה מגינונים והיא מספרת סיפור ומוכיחה באופן מופתי אולי, איך כל הבחירות שלנו בדרך כולל אלו שבחרנו בגיל חמש בגן הילדים, מלוות אותנו לכל אורך הדרך. גילוי נאות: מאחר ועברתי להוט רק לאחרונה, לקח לי זמן להבין איפה שיבצו את פארגו במסגרת הוט וי או די. לכן התחלתי באיחור מה לצפות בסדרה.

הפרק הראשון בו צפיתי היה יותר ממטלטל, הוא גרם לי לצחוק ולגחך ולהרהר ולהבין ולשמוח ולהיות עצובה ולכעוס, ובעיקר להבין כי ככה החיים – תמהיל של כל אלה יחד.

ניתן לומר שהאחים כהן בכל יצירה שלהם לוקחים את החיים או מה שאנחנו עושים מהם, ומנקזים אותם למשפט שנוהגים לומר אחרי כמה שיעורים ברוחניות וזה הולך ככה: 'מהרגע שבו פוקחים את העיניים בבוקר צריך לומר תודה, כי כל השאר זה בונוס'. או בפוסטר ובו דגים זהובים ששוחים לכל הכיוונים ובאמצעם דג כתום אחד שלא יודע לאיזה כיוון כדאי לשחות, התלוי על הקיר במרתף ביתו של גיבור הסדרה עם המשפט, "אולי אתה צודק וכולם טועים'?

האחים כהן, שמסתבר כי רק תרמו את שמם לסדרה מבית היוצר של FX, אבל לא ממש יצרו אותה, הצליחו להעביר את הלך הרוח שלהם לכותב הסדרה נח האוולי.נדמה שהאוולי שממש קרא את מחשבותיי ויצר סדרה שמתגבשת הרבה קודם בחיי הגיבור. הפרק הראשון מתגבש ברגעים המזוקקים שכל אחד מאיתנו חווה בתור, כל תור! למרות מה שאני חושבת על שיתוף ושיחות אקראיות עם אנשים בתור בסופר או במרפאה', כל שיחה יכולה להיות זו שתשנה את החיים שלכם לנצח, (ראו בפרק) ואז אם תמצאו את איש השיחה הנכון/ה, אולי הבחירות שתעשו יהיו שונות לגמרי מהבחירות שעשיתם בגיל חמש, שש וגם אלו שבהמשך.

גיבור הסדרה הזו חווה על בשרו את מה שקורה, כשמדחיקים חוויות שליליות ונותנים לאנשים באשר הם לערער לכם/ן את הביטחון, וכן מה קורה כשמדברים עם האיש הלא נכון בזמן הלא נכון. כל מה שקורה לו בפרק הראשון, הוא מה שהיה רוצה לעשות ולא היה עושה לעולם, אילולא היה פוגש את האיש הזה.

אצטט רק משפט אחד של האנטי גיבור בסדרה, שדווקא סוגר את הפרק הראשון, "יש דרכים שלא כדאי ללכת בהן" והוא מוסיף כשבן שיחו לא ממש מבין למה הוא מתכוון "…כשהבת שלך תהיה גדולה ותביט בעיניה תבין שבחרת ללכת אל האור במקום אל החושך. אני סוגר את החלון…" ואני סוגרת את הביקורת הזו עם תחושה של הקלה בשביל מי שבחר את הבחירה הנכונה, או שהיא תלווה אותו כל החיים, לפחות של הסדרה הזו.