מכתב הדחייה של מדונה שגרם לה להמשיך לשיר

דחייה היא לא דבר נעים, גם במישור המקצועי וגם הרגשי. אבל היא שלב הכרחי בדרך להצלחה, אפילו אנשים שנראים לנו מצליחים מהרגע הראשון חוו זאת ונאמר להם שהם לא טובים מספיק.

מכתב הדחייה של מדונה

כאשר מדונה הוחתמה סוף סוף בחברת תקליטים ב1982, אלבומה הראשון מכר יותר מ10 מליון עותקים בכל העולם. היא שמרה מכתב זה אשר הניע אותה להוכיח לאותו מפיק שטען שהיא "אינה מוכנה עדיין" שהוא טעה. מדונה היום היא הזמרת שמכרה הכי הרבה אלבומים ברחבי העולם.

 

מכתב הדחייה של אנדי וורהול

ב1956, אנדי וורהול נתן אחת מיצירותיו למוזיאון לאומנות מודרנית בחינם, אבל המוזיאון דחה אותו.
היום אנחנו יודעים שהמזל שלו השתנה ומעבר לזה שיש לו מוזיאון משל עצמו בפיטסבורג, אותו מוזיאון שדחה אותו מציג היום 168 מעבודותיו.

מכתב הדחייה של U2

כאשר U2 הקליטו לראשונה ב1979, חברת התקליטים RSO ממש לא התרשמה מהם לטובה. תוך חודשים ספורים הלהקה חתמה עם Island records ושיחררה את הסינגל הבינלאומי הראשון שלהם O'Clock Tick Tock 11. בסופו של דבר הם מכרו 150 מילוין תקליטים, זכו ב22 פרסי גראמי (הכי הרבה שלהקה אי פעם זכתה), וסיבוב ההופעות שלהם בעולם הרוויח הכי הרבה בהיסטוריה.

עוד אנשים שלא שמרו את מכתבי הדחייה שלהם, אבל לעולם לא ישכחו את המילים אשר הניעו אותם לא לוותר –

וולט דיסני – פוטר ב1919 מהסט של קאן בגלל שהיה "חסר דימיון ולא היה לו שום רעיון טוב"

ג'יי.קיי רולינג – נדחתה אין ספור פעמים, ורק מוציא לאור קטן בלונדון לקח את הצ'אנס עם הארי פוטר ובסוף היה זה הצ'אנס של חייו.

אופרה ווינפרי – פוטרה מחדשות בולטימור בגלל שלא יכלה להפריד את רגשותיה מהכתבות שעבדה עליהם.

ג'ורג' ארוול – הוצאה לאור סירבה לרומן המפורסם שלו "חוות החיות" בטיעון ש"זה לא אפשרי למכור סיפור על בעלי חיים בארצות הברית."

אלביס פרסלי – לאחר הופעה בנאשוויל בתחילת הקריירה שלו, מנהלו האישי אמר לו שעדיף כבר שיחזור לקריירה הקודמת שלו, נהג משאית.

מרלין מונרו – בתחילת קריירת הדוגמנות ומשחק, נאמר לה שעדיף שתשקול להיות מזכירה.

אנחנו יכולים לבחור שללמוד מסיפורים אלה, או לתת להם להרוג את האמונה. אותם אלה שהצליחו הם אותם אלו שלעולם לא הפסיקו לנסות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *